Kolorowe ściany w Lublinie - wrzesień 2023; osiedla LSM
...kontynuacja poprzedniego wpisu
Dom kultury na osiedlu Mickiewicza - miejsce to jest pokryte wieloma malowidlami.
W zakątkach budynku kultury znalazłam inne obrazy.
Przedszkole na osiedlu Mickiewicza z ładnym, małym muralem.
Mural znajdujący się na murach biblioteki na ulicy Wileńskiej, osiedle Mickiewicza.
Koło ratunkowe - mural na budynku ulicy Grażyny
Rybki znajdujące się w prześwicie pasażu handlowo-usługowego, ulica Grażyny
To też osiedle Mickiewicza LSM - tak wygląda miejsce gdzie zostawia się śmiecie.
LSM osiedle Slowackiego
Na ścianie garaży przy ulicy Balladyny znajduje się mozaika przedstawiająca realnej wielkości "malucha" z oryginalną klamką i wlotem paliwa. Pomysł na stworzenie fiata 126p z płytek wyszedł od 13-letniego mieszkańca osiedla - Kacpra. To jedna z dekoracji ścian wykonanych przez działająca na LSM Społeczną Pracownię Mozaiki.Inna dekoracja wykonana przez Społeczną Pracownię Mozaiki jest napis „Cześć”. Jest on stylizowany na szyldy z okresu PRL.
Przy ulicy Balladyny zamiast szarych ścian są w kilku miejscach wielkie malowidła przedstawiające fantazyjne twarze kobiet.
Mozaiki zdobiące prześwity w blokach na osiedlu Słowackiego. Miały one na celu indywidualizację i identyfikację poszczególnych budynków, a także ożywiały monotonię miejskich osiedli.
Osiedle Krasińskiego - murale przedstawiające zwierząta na klatkach bloków na ulicy Leonarda (na tak zwanych "wiatrołapach"). Malowidła o takiej tematyce i kolorystyce były w latach 70-tych dekoracją dzielnicy LSM. Dzięki zdjęciom Edwarda Hartwiga i Stefana Ciechana oraz opowieściami mieszkańców malarze mogli odtworzyć dokladnie te obrazy.
Murale powstałe na Osiedlu Sienkiewicza przy ulicy Juranda 8 nawiązują do trylogii Henryka Sienkiewicza („Ogniem i mieczem”, „Potop”, „Pan Wojodyjowski”).