Jesienny spacer w park zdrojowy w Nałęczowie
Tak wyglądał welocyped Pana Bolesława. W parku nałęczowskim uczył się jeździć na welocypedzie mimo wielokrotnych upadków i rozdartych spodni.
Pana Bolesława pisał do swojej żony, Oktawii:
"Najdroższa Laluniu! 13-go sierpnia o 6-ej rano przyjechałem do Nałęczowa, przez 14-ty wypocząłem, a dzisiaj piszę do Ciebie, moje złotko, i piszę na maszynie!
W dodatku wykąpałem się i przejechałem na rowerze...
Dokoła welocypedu znajduja się tabliczki z autografami znanych polskich kolarzy.
Pan Bolesław na chwilę przysiadł na ławce przed Sanatorium Książe Józef; jego stałe miejsce to Pałac Małachowskich, który aktualnie jest remontowany.
Rzeźby - jest ich dużo w parku; te poniżej znajdują się w pobliżu sanatorium i Palmiarni.
Domek Gotycki zwany również Willą Angielską. Powstał pod koniec XIX wieku.
Walentyna Nagórska - związana z oświatą, założycielka teatru amatorskiego. Działaczka Stowarzyszenia Oświatowego "Światło". Mieszkała w willi Różanej, gdzie znajdowało sie centrum życia kulturalnego i politycznego ówczesnego Nałęczowa. Bywali tutaj między innymi : Bolesław Prus, Stefan Żeromski, Zofia Nałkowska, Władyslaw Tatarkiewicz.
Konrad Chmielewski (l) - jeden z trzech twórców uzdrowiska w Nałęczowie. Był uczestnikiem powstania styczniowego, za co został zesłany na Syberię. W 1867 roku po powrocie do kraju ożenił się z Oktawią Radziwiłłowicz (matką Oktawii Żeromskiej). W Warszawie państwo Chmielewscy prowadzili "Salon Literacki". Bywali u nich: Henryk Sienkiewicz, Adolf Dygasiński, Aleksander Świętochowski, Stanisław Witkiewicz, Józef Chełmoński, Adam Chmielowski, Bolesław Prus i inni. Doktor Chmielewski był dyrektorem Zakładu Leczniczego w Nałęczowie w latach 1886-1899.
Michał Górski (p) - inżynier, właściciel dóbr nałęczowskich w końcu XIX wieku, administrator i członek Rady Nadzorczej Zakładu Leczniczego.